Українска Універсальна Біржа (УУБ)

Особливим процесом в системі Прозорро є кваліфікація потенційних виконавців. Дана процедура починається безпосередньо після проведення аукціону. Даний оціночний процес має на увазі оголошення результатів як з фінансової, так і з кваліфікованою боку вже наявних в процесі аукціону пропозицій, а також на основі наданої документації потенційних виконавців. Потенційний виконавець або кандидат — це учасник, який надав під час аукціону самий мінімальний фінансовий запит. Якщо в процесі аукціону були зроблені однакові фінансові пропозиції, то переможцем вважається той, хто поставив першим. Після цього статус державної закупівлі переходить в статус під назвою «Кваліфікація переможця».

Особливість відхилення пропозиції

 Існують ситуації, коли замовник змушений відхилити переміг в аукціоні потенційного виконавця. Для такого рішення завжди є підстави, найчастіше це:

  • кваліфікація учасника не збігається з вимоги замовника і висунутими умовами, зазначеними в тендері.
  • комерційна сторона потенційного виконавця не збігається з вимогами замовника і умовами зазначеними в тендері.
  • потенційний виконавець не надав документальне підтвердження своєї кваліфікації у відведений проміжок часу.

Якщо одна з вимог не влаштовує замовника, то він має законне право відхилити кандидатуру. Після того як потенційний виконавець, який виграв тендер, був повідомлений про відмову в системі публікується дане рішення, яке виглядає як відсканований документ і містить аргументовану відповідь на рахунок відмови від даного потенційного виконавця.

У тих випадках, коли потенційний виконавець не згоден з таким рішенням або вважає наведені аргументи недостатньо доказовою базою, то він може оскаржити таке рішення. У таких випадках потенційний виконавець має законне право звернутися безпосередньо до замовника з вимогою детального звіту з приведенням всіх підстав, які послужили відмовою від послуг потенційного виконавця. Згідно зі встановленими на сайті правилам, замовник має в розпорядженні три доби з моменту отримання такого листа, щоб обґрунтувати свою відповідь і грамотна відповісти на нього.

У тих випадках, коли потенційний виконавець, який виграв аукціон не підходить і замовник відхилив його кандидатуру, система автоматично вибирає нового потенційного виконавця, а точніше того, хто був наступним після виграв спочатку торг. Якщо цінова пропозиція була ідентичне, то вибирається той переможець, який поставив ставку пізніше. Якщо потенційних виконавців не залишається, а закупівля так і не відбулася, то тендер набуває статусу з позначкою «закупівля не відбулася», а система автоматично завершує державну закупівлю. У таких випадках замовник може провести державну закупівлю заново.

Особливості прийняття пропозиції

Найчастіше замовника влаштовують всі аспекти в потенційному виконавця, а значить як фінансова, так і кваліфікаційна сторона виконавця відповідає вимогам замовника. У цих ситуаціях переміг виконавцю присвоюється статус з позначкою «Переможець». Після цього в системі з’являється публікація про те, що торг відбувся і замовник прийняв своє рішення на користь переможця. Публікація є відсканований документ з винесеним рішенням. Після цього підписується договір між двома сторонами в будь-якій формі, але на законних підставах. Даний укладений договір також має бути розміщений в системі Прозорро www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/areshtovane-majno-elektronni-auktsiony-v-systemi-prozorrosale/, на це дається п’ять днів з моменту його укладення.